Hakkımızda

Bilardo sektöründe ilk olarak Bilardo salonu işletmeciliği ile girdik. Ülkemizde üretilen bilardo masalarının Avrupa masalarla kıyaslanmayacak derecede kalite farkının olmasından dolayı, mevcut masaları standartlara uygun Avrupa malzemeler kullanarak revizyon etmekle, aslında bilardo imalatına ilk adımı atmış olduk.

Sektördeki kaliteli bilardo masasına duyulan ihtiyaçla birlikte, Haznedar’daki ilk atölyemizin kapasitesinin yetersiz kalması sonucunda, Göztepe’deki yeni binamıza geçerek burada faaliyetlerimize devam ettik.

Avrupa’daki firmalarla kurulan bağlantılar, getirtilen danışman mühendisler ile bünyemizde çalışan mühendislerin ortak çalışmaları sonucunda; masalarımızın kendine has yönleri, kalitesi, değişik özellikleri ve biçiminden kaynaklanan farklılıkları ortaya çıkmıştır.

Çeyrek asırlık tecrübemiz ile 3000 m2 alan üzerine kurulu 3800 m2 kapalı alanda 50′den fazla çalışanımızla, Türkiye’nin en büyük ve komplike tesisinde bilardo alanında hizmet vermekteyiz.

Bunun sonucunda Avrupa’daki bilardo masası üretici firmalara, satıcı firmalara ve 30′dan fazla ülkeye bilardo masası ve aksesuarları ihracatı yapmakla birlikte, Dünya (UMB), Avrupa (CEB) ve Türkiye (TBF) bilardo federasyonlarının ortak organizasyonları olan resmi şampiyonalarda Zeki Bilardo masaları defalarca kullanılmıştır.

 

 

Zeki Bilardo Kronoloji

1979 yılında Salonculukla bilardo sektöre girdik.

1982 yılında Haznedar’daki atölyemizde üretime başladık.

1986 yılında Göztepe’deki üç katlı atölyemize geçtik.

1987 yılında ilk ihracatımızı Hollanda’ya yaptık.

1989 yılında ilk defa bir Belediye desteğiyle Avcılar’da düzenlenen Üç Bant Türkiye Şampiyonası’nın sponsoru olduk.

1990 yılında Göztepe’deki yerimizin de yetersiz kalması üzerine Avcılar Sanayi Bölgesindeki fabrikamıza taşındık.

1994 yılında Türk Standartları Enstitüsü Kalite Uygunluk Belgesi ve İmalata Yeterlilik Belgesini aldık. Halen T.S.E. belgeli bilardo masalarını Zeki Bilardo üretmektedir.

1996 yılında Confederation Europeene de Billard (CEB)’ın düzenlediği Antalya’daki Avrupa Şampiyonası’nın tek sponsorluğunu yaptık.

1997 yılında yine CEB’in düzenlediği Çeşme’deki Avrupa Artistik Bilardo Şampiyonası sponsoru olduk.

1998 yılında Union Mondiale de Billard (UMB), CEB ve Billiards Worldcup Association (BWA)’nın birleşerek düzenlediği Dünyadaki ilk bilardo şampiyonasının sponsoru olduk.

Şu an Endonezya’dan Arjantin’e, Belçika’dan İsveç’e 30′dan fazla ülkeye ihracat yapmaktayız.
CEB’den firmamıza gönderilen takdir yazısını okumak için tıklayın